Rubriky
DYI

Lego přestavby

Máte rádi Lego? Máme pro vás tip, jak ze stávajících setů, které už máte doma, postavit nové stavby!

Český Lego designer

Na silvestrovské procházce s našimi kamarády došla řeč i na Lego a dostali jsme tip na člověka, který pracuje v Legu a kromě vymýšlení nových stavebnic (setů) dělá i přestavby setů existujících. Jmenuje se Milan Grohl a jeho tvorbu najdete hlavně na Youtube, ale má třeba i Instagram.

Lego 42117 Technik Závodní letadlo

Tento set pořídíte kolem 200Kč a je to tzv. 2 v 1. Podle oficiálního návodu postavíte letadlo a stíhačku. Pak si ho ale vzal do parády Milan Grohl a vymyslel dalších 25 staveb, které z jeho dílků můžete postavit!

Milan Grohl s přestavbami letadla

Rebrickable

A pak jsme narazili na rebrickable.com!

Na tomto webu lidé zveřejňují svoje nápady na přestavby existujících setů. Když se podíváte na zmiňované letadlo 42117, tak na záložce Alt builds uvidíte aktuálně 53 alternativních staveb z tohoto setu.

Podle čísel vašich setů (najdete ho na krabici) si na Rebrickable můžete najít a postavit něco nového. To ale není vše. Když si vytvoříte registraci, můžete si na webu všechny svoje sety uložit (na jeho stránce kliknete vpravo na “Add set to List/Inv”), což vám otevře cestu k Build search. Tady vám web Rebrickable vyhledá i alternativní stavby, které kombinují víc setů.

Na webu je katalogizovaná každá kostička, takže pokud nemáte od setu krabici, můžete vzít lupu, dohledat číslo zespodu na nějaké kostičce a podle ní zjistit v jakém setu se nachází.

Nákup kostiček

Na Rebrickable jsem si dohledal i sety, které jsem měl jako malý a některé jejich kostky jsou u mých rodičů pořád pro vnoučata na hraní. Např. Technic formuli 8216 jsem našel podle této kostičky. Už delší dobu plánuji, že bych některá svoje stará Lega zkompletoval, aby se zas daly postavit.

Shodou okolností jsem nedávno na Instagramu narazil na Michala Saviory, který se zabývá výkupem starých Lego kostek, ale i nákupem nových a hlavně jejich následným prodejem stavitelům přes různé platformy jako eBay a BrickLink (Lego marketplace), ale i vlasní eshop. Je to mladý podnikatel, koukněte na jeho krátké vlogy, je to docela zajímavé.
Nakoupil jsem u něj pár ztracených kostiček zajímavou minifigurku, která nám bez návodu dala docela zabrat složit. A dokud jsou dlouhé zimní večery, tak se asi vrhnu na kompletování mých starých Lego setů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.