Rubriky
Nezařazené

3D tiskárna

Táta si k vánocům přál 3D tiskárnu, ale Ježíšek ji objednal zrovna kolem Black friday, a tak přišla v únoru. Což nevadí, protože to má táta zrovna narozeniny :). Co jsme zatím vytiskli?

Opravy

Nejdřív jsme v Tinkercadu jednoduše nadesignovali a vytiskli podpory pod poličku do skříňky.

Potom jsme potřebovali pěchovátko na kávu do zapůjčeného pákového kávovaru, protože náš automatický je v servisu. Pride je název firmy, kde Péťa pracuje – je to kávovar z kanceláře, kde teď skoro nikdo není.

Držátka na poklice. Tam ještě ladíme uchycení, nejlepší nám zatím sedí tato.

Hračky

Nejdřív jsme tiskli píšťalky. U dětí teď frčí Pokemoni, tak už máme sbírku pokeballů, postaviček Pikachu, Eevee apod. Creeper nebo krumpáč a meč z Minecraftu taky nesmí chybět. Natálka podarovala i kamarády ve škole. 3D tisk zaujal paní učitelku, tak jsme ji natočili krátké video:

S Tobíkem jsme vyzkoušeli několik druhů fingerboardů. Na desku jsme si i přilepili jemný šmirgl a naučili se pár triků.

Do dřevěné vláčkodráhy jsme dotiskli pár flexibilních kolejí, které pomohou v místech, kde je dráha hodně napnutá, když se staví nějaký větší projekt. A jednu závoru.

Od TátyGeeka jsme si poprosili o tiskový soubor a vytiskli “bit” na dětskou AKU vrtačku (my máme Parkside z LIDLu, ale zjistili jsme, že je stejná jako Bosh), který pasuje do šroubovacího autíčka, co máme.

Větší věci

V šuplíku jsem při úklidu našel zapomenutý hodinový strojek. Na Thingiverse potom model pěkných stojacích hodin.

Máme tu Valentýn, tak jsem vytisknul růži.

Zaujaly mě různé druhy schránek, kde se otáčí koly pro zadání kódu, aby bylo možno ji otevřít. Jeden Kryptex jsem vytisknul. Trochu jsem bojoval s křehkostí materiálu v některých místech, ale nakonec drží.

A v procesu je otvírák na pivo kombinovaný s pistolí, který vystřelí zátku. Sice teď držíme suchý únor, ale Crodino má také zátky.

Praktické věci

Stojánků na mobil, držáčků do koupelny na ručníky a nejrůznějších karabinek jsou na internetu k tisku hromady.

Konečně mám pěkně uchované SD karty a neválí se mi po stole – ve stylové krabičce ve vzhledu kostky z Maria.

Další fotky dáváme do alba na Google Photos. Tiskárna u nás jede skoro pořád, tak budou přibývat.

O tiskárně

Ještě sem pro zájemce napíšu, že máme tiskárnu Průša Mini+ a tiskneme zatím z PLA, aby nám to doma nesmrdělo. Používáme filament značky Gembird, který je jeden z nejlevnějších. Na učení. Pár metrů Prusamentu, který jsme dostali k tiskárně, vypadal samozřejmě hezčí. Tak si možná při příštím nákupu filamentu trochu připlatíme. A holkám se samozřejmě líbí duhové a lesklé filamenty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *