Croozer

V roce 2012 se nám narodila dcera, a protože jezdíme rádi na kole, koupili jsme si dětský vozík Croozer.

Miminkovník

Když dítě ještě neumí sedět, používá se tzv. miminkovník, který se do Croozeru zavěsí podobně, jakou houpací síť. Dítě v něm pěkně leží a miminkovník tlumí případné otřesy vzniklé nerovností silnice.

Odpružení

Po tom, co jsme miminkovník přestali používat, se nám zdálo, že Croozer bez odpružení není úplně pohodlný. Další dodatečnou investicí tedy bylo odpružení. Nakonec jsme se rozhodli pro značku Dogy.
Funguje to moc pěkně, brzy natočím nějaké video pro představu. Bohužel vozík nám ukradli ze sklepa. Pořídili jsme z druhé ruky verzi 2010 se starším odpružením Velo Fiala..

Další poznatky

  • S odpružením je vozík cca o 10cm širší. Už se nám nevejde do výtahu apod. Také se s ním hůř zatáčí při manipulaci s předním malým kolečkem, když třeba uspáváte dítě před restaurací. Při použití Croozeru na inlinech by asi bylo nutné odpružení odmontovat.
  • Ježdění bez předního igelitu, jen se síťkou, má za následek poměrně dost zaprášené dítě:) (v závislosti na povrchu, po kterém jedete). Doporučuje se koupit síťku proti pylu, která je jemnější. Tu ještě nemáme.
  • Do kufru Ford Mondeo 2008 sedan se Croozer vejde na dýlku akorát:)

V tomto videu je vidět náš Croozer ještě bez odpružení s miminkovníkem:

Trasy vhodné pro výlet s Croozrem.