Rubriky
Dovolená Šoto

Podzimní víkend na Šumavě 2018

Po roce jsme se opět s hromadou kamarádů s dětmi 👨‍👩‍👧‍👦 vydali na Šumavu 🌳 do krásného pension Klose, udělali pár výletů 🚂, vypili dost piva 🍺 a chytli i konec houbařské sezony 🍄.

Na videu pracuji. Všechny fotky tady (moc jich neni, natáčel jsem to video).

Pátek 🚒

Cestou na Šumavu jsme se stavili v hasičském muzeu Stachy. Mají tam hromadu aut, do kterých jsme si mohli vlézt. Největší chloubou je tu Opel Blitz z roku 1943.

Na oběd jsme se stavili ve Vimperku u vodníka. Už jsme z toho nebyli tak odvaření, jak loni, ale restaurace je to fajn.

Kubova Huť a pension Klose

Postupně jsme se všichni sjeli v Kubově Huti – celkem 7 rodin. Nad pensionem se můžete rozhlídnout na 360° fotce z dronu:

Kromě pěkného místa je výhodou penzionu pípa 🍺. Teda ráno si to člověk už nemyslí 😉

Sobota 🚂🌲🌳

Ráno zavládl trochu chaos s tím, kam kdo chce jet. Část vyrazila na Stezku korunami stromů, my na šotovýlet do Nového údolí, kde je nejkratší mezinárodní železnice. 100m kolejí, po které vás vlastnoručně sveze ochotný pán. Dětem půjčil čepice, zatopil v kotli a rozdělil jim role výpravčího, průvodčího atd. Pak zde ještě má stezku drážního skřítka, kterou děti úspěšně absolvovaly.

Dali jsme mu CWG z našeho Čundru Okolo Čech, ze které byl dost nadšený. Sám prý chtěl kolem republiky vyrazit, ale není na to čas, tak ji možná objede vlakem, jako správný šotouš 😉

Na cestu zpět jsme se vybavili v místním duty free shopu, takže jsme se ve vlaku pěkně pobavili 😇🥃.

Daneček 7 🎉

Večer jsme oslavili Daníkovi narozeniny.

Bojovka

Jako minulý rok, i letos jsme udělali kolem pensionu dětem bojovku po svíčkách. Byl to oříšek i pro některé rodiče, kteří se více posilnili ve vlaku, protože zahrada pensionu je zákeřně poseta různými balvany a zídkami 😂.

Neděle 🤪🍄

Dle množství zbytkového alkoholu jsme se vydali dále či blíže na houby, případně geocaching. Ti, kdo měli chuť, si dali oběd v hotelu U Kristiána.

My jsme se cestou domu zastavili v Písku v místní bývalé Sladovně na Mraveníště – interaktivní výstavu pro děti, kde mohou jako mravenečci běhat různými chdobičkami.

Můžeš taky kouknout na video z loňska.

1 komentář u „Podzimní víkend na Šumavě 2018“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.