Rubriky
Výlet

OloVýlet

Vlaďka s Milanem nás pozvali na předvánoční výlet do Olomouce.

Pendolino

Na cestu tam jsme si vybrali Pendolino a bylo to super. Náš nejrychlejší vlak, který na palubě veze v jídelním voze pípu s Plzní nemá chybu.

Cestu jsme si užívali až 25km před Olomouc, kde bohužel nákladní vlak někoho srazil, a tak jsme museli 45min čekat.
U východu z nádraží v Olomouci nás pak přivítali těžkooděnci, kteří tu čekali na fanoušky Slavie.

Město punče

Po ubytování nedaleko Horního náměstí jsme hned vyrazili prozkoumávat město. Nakoukli jsme do největších kostelů, prošli parkem kolem potoka a vrátili se na náměsté s trhy.

Na trzích jsme zjistili, že všude mají různé druhy punče. Jinak trhy klasické – od svíček přes ovčí ponožky, klobásy, ozdoby, vykrajovátka až po bramboráky (na váhu).

Nejlepší punč byl u svítícího jelena. Vedle něj Vlaďka objevila vinárnu Pod Pálavou se zajímavým systémem By the glass na čepování vína na skleničku: každý dostane kartu, tu zasune do zařízení, vybere si víno a množsrtví, které chce ochutnat. Takhle může popíjet celý večer a na závěr zaplatit. Prázdné místo v lahvích je doplňováno dusíkem a víno tak vydrží déle otevřené v dobré kondici.

Super to taky bylo v Masných krámech – pasáž v domě, která je plná vináren, hospůdek a rum housů. Sedí se buď vevnitř v bývalých krámech, nebo i v pasáži, kde je příjemné teplo.

Olo kolo

Pod Dolním náměstím je tržiště, na kterém bylo taky pár stánků, ale hlavně velké kolo s kabinkami akorát pro 4. A tak jsme se odvážili, nechali se do jedné kabinky zavřít a nakoukli na noční Olomouc zezhora.

Pivovar Riegerovka

Po dlouhém courání po trzích jsme se chtěli trochu ohřát, sednout si a dát si něco k jídlu, a tak jsem našel blízký pivovar Riegerovka s hodnocením 4,8 na google maps.

Pivo dobré, ale kuchyně průměrná. Paní vedle přinesli studenou polévku, docela dlouho to trvalo a jídlo žádný zázrak. Za nás tak 3 hvězdičky.

Neděle

Naopak super byla snídaně v Café La Fée ve francouzském stylu.

Samozřejmě se nemohla vynechat návštěva obchoďáku Šantovka, ale taky jsme se před odjezdem prošli ve Smetanových sadech, kde pobíhají pávi a perličky.

Návštěva Olomouce byla fajn. Je to moc příjemné město. Přišlo nám nepřecpané lidmi, takže i já jsem přežil vánoční trhy 🙂
Trochu problém byl (už ve čtvrtek) sehnat vlak zpět s místenkou, tak jsme nakonec zkusili ještě Leo Express.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.